Przygody z KZK GOP

KZK GOP to spoiwo spinające wiele spośród miast Zagłębia i Śląska. Najtańsza i najbardziej rozwinięta sieć komunikacji w regionie. Komunikacyjna potęga pokrywająca obszar znacznie większy niż Warszawa.  Jest to również źródło cudów, dziwów i dziwnych historii różnorakich.

Jednym z takich dziwów jest stadność autobusów.  Jeżeli bowiem nie trafi się w odpowiednią godzinę i odpowiednią minutę, to można tylko podziwiać wszystkie autobusy z ostatnich 5 minut i 5 następnych już znikających w oddali (właściwie to za tumanem spalin, ale cóż…) Nawet jednak jeśli się trafi to nie ma absolutnie żadnej gwarancji, że podróż będzie bezpieczna. Udowodniono naukowo, że wnętrze tramwajów i autobusów kzk gop jest tak naprawdę tylko wyrwą w strukturze wszechświata doprawioną potężną dawką absurdu. Wszak w autobusie dziać się mogą różne rzeczy:
Mogą na przykład znajdować się w nim ludzie śmierdzący. Wiem, że większość z Was pomyślała teraz o menelach z wyboru albo bezdomnych pokrzywdzonych przez los. Ale nie! Śmierdziele o których mówię to niemal zawsze nienagannie ubrane osobniczki lub osobnicy, którzy na cały przegubowy autobus śmierdzą najnowszym Channel ( z lekko tylko wyczuwalną nutką spirytusu) i roztaczają blask i czar swego majestatu.  Po kilku minutach w czymś takim, uwierzcie mi, nawet osobnik włażący do autobusu z wionącym pysznościami kebabem witany jest raczej z ulgą niż irytacją.

Mogą także znajdować się w nim gimnazjalistki (zauważcie, jak sprytnie uniknąłem słowa „ludzie”). Osobniczki te, spotkałem w czasie mych wojaży wielokrotnie ale żeby oddać całość ich poczynań potrzebna byłaby książka, nie blog.  Lubię zwłaszcza jedno wspomnienie opisanego gatunku. Przekonanie mianowicie, że dopiero magiczna bariera lat 18 sprawia iż człowiek może dostać mandat. Jakiż cyrk, jakiż płacz, gdy okazało się, że przejazd bez biletu nie ujdzie im płazem. Jakaż awantura, gdy na miejscu zjawiła się władza!(w postaci kobietki tak drobniutkiej budowy, że prawdopodobnie można by połamać jej ręce patyczkami do lodów). Co ciekawsze smarkule dostały policyjne mandaciki kilkadziesiąt metrów od domu, więc jedna z nich zdążyła wrócić z rodzicami zanim mandat dostała ostatnia. W tym więc miejscu należy usprawiedliwić gimbuskowy ludek, rodzice wzięli ich stronę i twardo obstawali, że taki mandat będzie nielegalny.. Opóźnienie autobusu wyniosło leciuteńko ponad 40 minut. Sprawiedliwość jest dla zasobnych w czas!

Może się też zdarzyć, jak zdarzyło się i mnie, że trafisz na kanara. Ot, standardowe sprawdzanie biletów. Niby normalna procedura…ale to KZK GOP, tutaj nic i nigdy nie jest normalne. Jakiś starszy pan, miłym acz stanowczym głosem, zażądał od kontrola legitymacji. Piekło zamarzło, staruszek został doszczętnie okrzyczany przez kontrolera. Zyskał jednakowoż poparcie współpasażerów…sprawa się sypnęła, kontroler był kontrolerem, zapomniał jednakowoż, bidulek, legitymacji i w efekcie wróciliśmy do sytuacji jak we wpisie powyżej. Policja, ktoś ważny z KZK GOP i cała szopka…nie wiem ile spóźnił się autobus bo się przesiadłem na inny.. wiem natomiast, że staruszek miał bilet. Widziałem kiedy go kasował.

Osobnym gatunkiem ludzi są kibole. Dlaczego?! Dlaczego te zidiociałe przychlasty nie potrafią zrozumieć, że hasło „kto nie skacze ten z policji” NIE jest, najlepszym wyborem zabawy w przegubowym autobusie?  Dyktowałaby to logika, dyktowałoby to ich doświadczenie z kradzieżą samochodów..ale nie, wolą skakać i psuć zawieszenie. Brrr

CDN…rychło, chyba 😉

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s