Krótko i treściwie 3

Witam! Dzisiejsze „Krótko i treściwie” przeniesie nas w świat niezgłębionej ludzkiej wyobraźni. Zobaczycie filmiki które wymykają się ludzkiemu pojęciu zdrowego rozsądku. Pisząc ten post i oglądając jeszcze raz  zaproponowane animacje nie opuszczały mnie pytania: O co chodzi? Czym kierowali się twórcy? Jaka intelektualna potrzeba pchnęła ich do tego, aby wpaść na taki pomysł? Jednocześnie przekonałam się, że tego typu filmy to zdecydowanie przejaw sztuki. Najprostszej, najbardziej powszechnej, która dociera do odbiorcy mającego styczność z medium jakim jest Internet, a jej twórcą może być każdy z nas.

Zacznę naprawdę z „grubej rury” bo ten film przekreślił na dobre moje wyobrażenia, że dzieło powinno mieć jakiś sens, charakteryzować się celowością, reprezentować pewne spojrzenie na świat. Jeśli jego twórcy patrzą na świat w ten sposób, to muszę przyznać, pewnie są intrygującymi ludźmi.

Film ten popełnił Kevin Ang, student Vancouver Film School w ramach przeprowadzanego przez nich programu: 3D Animation & Visual Effects.

 

http://www.youtube.com/watch?v=1rygnZ4kvH4&feature=relmfu

Korciło mnie aby podsumować ten film czymś mądrym.. Ale nie.. Nie da się

Zamiast tego ruszamy dalej:

Tytuł: Bad Egg (Złe Jajko). Być może gdzieś tam można dopatrzeć się zaprezentowania przez twórców znanego motywu: przetrwają tylko najlepsi… Jednak tylko „być może”.

http://www.youtube.com/watch?v=ZG4coPHkTmQ&feature=BFa&list=PL7FD7962C91DA18C4

 

Z ciekawostek.. Na początku animacji słyszymy fragment Poranka Edwarda Hagerupa Griega(1843-1907),norweskiego kompozytora szkockiego pochodzenia, który napisał w latach 1874-75 muzykę do dramatu Henryka Ibsena „Peer Gynt” . Poranek jest wprowadzeniem do IV aktu tego dramatu.

Zamiast komentować zasadniczą część animacji opowiem o stronie technicznej. Twórcy chwalą się, że film powstał z wykorzystaniem programu graficznego Blender. Odkrywając ten ogólnodostępny program, każdy z nas może podjąć się stworzenia własnych animacji.  Jak to zrobić? Dla chcącego nic trudnego. Pomóc może strona- Polski Kurs Blendera w którym pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego- Piotr Arłukowicz (piotao) zatroszczył się, aby każdy mógł mieć szansę aby stać się małym albo nawet i dużym grafikiem.

A to zajawka wcale nie tak trudnych podstaw:

http://polskikursblendera.pl/index.php/animacja-wstep/

 

Dzięki tej stronie i narzędziom jakimi dysponuje Blender śmiało można dodać sensu tej zaprezentowanej wyżej animacji..

Teraz film w którym potrafię już doszukać się głębi. O tak. To animacja o zemście i dążeniach do władzy- o ciemiężcy i ciemiężonym, o ambicjach i walce z przeciwnościami.. Wszystko to w animacji La Royaume (z fr. Królestwo)

http://www.youtube.com/watch?v=y6ZmMjMdrqs&feature=BFa&list=PL7FD7962C91DA18C4

Nie mówię o wykonaniu- animacja została sprawiedliwie doceniona za warsztat.. Ten film trafił tu ze względu na pomysł realizacji. Błyskotliwy i zaskakujący a jednocześnie człowiekowi nie mieści się w głowie, że ktoś rozmyślał nad każdą sekundą tego filmu 😀 Bravo 😀

Ostatnia animacja. Marchewkowe Szaleństwo! 😀

Przy tym to się nawet uśmiałam 😀

http://www.youtube.com/watch?v=7V7MOk0FZrg&feature=BFa&list=PL7FD7962C91DA18C4&index=35

Koniec był nieuchronny 🙂 Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.

Dzięki za czytanie 🙂

Linki do poprzednich tematów:

Krótko i treściwie 1, Krótko i treściwie 2

Reklamy

Informacje o Złota Karawana

"Cała Ziemia jest skonstruowana w taki sposób, że możemy głowę skierować w górę i spojrzeniem rozpocząć odkrywanie" A. Camus
Ten wpis został opublikowany w kategorii Krótko i treściwie i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Krótko i treściwie 3

  1. piotao pisze:

    Hej 🙂
    Bardzo dziękuję że wspomniano w tym poście o Polskim Kursie Blendera, w dodatku wobec tak zacnych animacji! 🙂 Wielkie dzięki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s